Sú hlavnými pomocníkmi pri skrášľovaní, ktoré vás nikdy nesklamú. Ale ako často čistíte svoje štetce na make-up do hĺbky tak, ako si to zaslúžia? Ak si uchmatnete trošku času na pravidelné čistenie, maximálne predĺžite životnosť svojich štetcov a tiež ich zbavíte nepríjemných baktérií, ktoré upchávajú póry (Tých, ktoré môžu ohroziť celý váš režim starostlivosti o pokožku!). Takto dosiahnete žiarivú čistotu svojich štetcov na make-up do niekoľkých minút.
Ako čistiť štetce na make-up ako profesionál
Od vášho načuchraného štetca na červeň po štetec na podklad, bez ktorého nemôžete žiť, sa môže tento postupu použiť znova a znova, aby ste dostali svoje štetec na make-up opäť do stavu, v ktorom bol, keď ste ho kúpili.
Čo potrebujem?
Budete potrebovať čistiaci prípravok, ktorý vám pomôže uvoľniť a odstrániť zvyšky produktu na vašom štetci. Odporúčame trošku šampónu (Najlepšie bez sulfátov!) alebo ošetrujúcé čistiace mlieko na tvár. Ale môžete vyskúšať špeciálny recept, ktorý je určený na čistenie štetcov na make-up, pretože sa často dezinfikujú. keď čistia.
Rukami jednoducho pretrite, opláchnite a vyčistite svoje štetce v rámci každotýždňového čistenia. Ak chcete dosiahnuť dôkladné a hlbšie vyčistenie, skúste použiť čistiacu podložku alebo rukavicu na štetce, vďaka ktorej a čistiaci prostriedok dostane a obnoví každú jednu štetinku.
Krok jedna: Opláchnite a naneste čistiaci prostriedok
Štetce čistite po jednom, pričom štetiny vložíte pod prúd vlažnej vody. Nenamáčajte ani neponárajte celý štetec do vody, pretože nechcete ochranný krúžok na štetci (to je tá kovová šasť, ktorá spája rúčku so štetinami).
Do dlane (alebo na podložku/rukavicu na čistenie štetcov) kvapnite malé množstvo čistiaceho prostriedku o veľkosti mince a pretierajte vlhký štetec kruhovými pohybmi, pričom budete jemne masírovať štetec a štetiny popkryjete čistiacim prostriedkom.
Krok dva: Krúžte a opláchnite
Čoskoro uvidíte, ako starý produkt (napríklad podklad) zafarbí čistiaci prostriedok a uvoľní sa zo štetca. Oplchnite ho a čistenie/krúženie zopakujte. Ak na čistenie používate dlaň, naneste čistiaci prostriedok na končeky prstov, ktorými prechádzajte po štetci, pretože takto dokážete vyčistiť štetec do hĺbky. Štetec je čistý a pripravený na ďalšie použitie, keď je voda pri oplachovaní čistá.
Krok tri: Nechajte uschnúť
Jemne vytlačte všetku nadbytočnú vodu a nechajte štetec schnúť na vzduchu a až potom ho uložte k make-upu.
Prečo by som mala svoje štetce na makep-up čistiť?
Kvalita štetcov zodpovedá tomu, ako sa o ne staráte. Ak sú znečistené starými produktmi, nedosiahnete s nimi bezchybnú starostlivosť a výsledok, na aký ste boli zvyknutá (Keď boli nové a čisté!). Štetiny sú tiež zdrojom baktérií a časom sa v nich zhromažďujú odumreté kožné bunky, čo môže spôsobiť pohromu na vašej pokožke, ktorá môže dokonca viesť k vyrážkam a ucphatým pórom.
Ako často by som mala svoje štetce na makep-up čistiť?
Odpoveď závisí od toho, ako často štetce používate, takže sa u každej osoby líši, ale väčšina profesionálov v oblasti make-upu sa snaží o hĺbkové čistenie svojich štetcov minimálne raz za štrnásť dní. Pri štetcoch, ktoré používate denne, ako napríklad štetce na podklad, by ste ich mali čistiť raz týždenne. Pri štetcoch na očné tiene je lepšie vyčistiť ich po každom použití, aby ste predišli tomu, že sa zvyšky farby zmiešajú s novým tieňom pri daľšom použití.